Мадона се повредила при пад од коњ
недела, 19 април 2009

madona.jpgАмериканската поп ѕвезада Мадона се здобила со полесни повреди кога паднала од коњ.Коњот го уплашил еден фоторепортер.Инцидентот се случил на Лонг Ајледн,а 50 годишната пејачка биле префрлена во болница, но набргу била пуштена дома.

Инцидентот се случил кога коњот што го јавала Мадона се уплашил од еден папарацо кој скокнал од еден жбун  за да ја фотографира  славната пејачка која била во посета на некои свои пријатели.

Ова не и е прв пат  на  Мадона да паѓа од коњ.Тоа во 2005 година и се случило на нејзиниот  имот во Англија,кога при падот од коњ нагнечила три ребра,а ја скршила и клучната коска и раката.

Последни измени ( недела, 19 април 2009 )