Охридско возило усмртило пешак во Кичево
петок, 27 декември 2019

kicevo1.jpgНа 26.12.2019 околу 15.50 часот на крстосницата од ул.„Цветко Јаковлевски“ и ул.„Јордан Пиперката“ во Кичево, патничко возило „даеву нубира“, со охридски регистарски ознаки, удрило во пешакот Џ.К.(57) од Кичево. Џ.К. починал на местото на настанот, а лекар од итна медицинска помош констатирал смрт. Увид на местото на настанот извршил јавен обвинител и увидна екипа од Полициска станица Кичево. По наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.