Стружанец му се заканувал на охриѓанец со пиштол
вторник, 19 ноември 2019
pistol1qq.jpgПоради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против З.Ш.(61) од Струга. Тој, на 10.11.2019 година, по претходна караница со Н.Л. (42) од Охрид, извадил огнено оружје-пиштол што нелегално го поседувал и го вперил кон него, упатувајќи му сериозни закани.

Последни измени ( вторник, 19 ноември 2019 )