Радилиштанец крадел мотоцикли од дворови,сторил...
среда, 13 ноември 2019
kradec500.jpgПоради постоење основи на сомнение за сторени 13 казнени дела од кои, 11 „тешка кражба на дрзок начин“ и 3 казнеи дела „одземање моторни возила“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против М.М.(33) од струшкото село Радолишта.
Тој, во периодот октомври-ноември 2019 година, од повеќе продавници и бензиски станици на подрачје на Струга, одземал пари, разновидна стока како и моторцикли паркирани во куќен двор, стекнувајќи се со противправна имотна корист.