Стружанец искршил стакла на авто сервис
понеделник, 16 септември 2019
svrstruga2q.jpgНа 15.09.2019година околу 19.30 часот, на улицата „Маршал Тито“ во Струга, нарушен е јавниот ред и мир со кршење стакла од автосервис, извршен од И.И.(50) од Струга. Против него, во согласност со Законот за прекршоци против јавниот ред и мир, ќе биде поднесена соодветна пријава.