Стружанец физички нападнал охриѓанка во козметички...
вторник, 27 август 2019
nasilnik1ww.jpgНадворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Н.А.(48) од село Велешта, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 16.08.2019 во козметички салон на улица „Велко Влаховиќ“ во Струга, по вербална расправија, пријавениот физички ја нападнал Ѓ.Р.Ф.(39) од Охрид.