Георгиески му ја честиташе победата на Ѓоковиќ
понеделник, 15 јули 2019
kosta1er.jpg-Почитуван Novak Djokovic, во мое име и во името на граѓаните на Охрид, Ви ја честитам вчерашната голема победа во финалето на Вимблдон
Ви посакуваме уште поголеми спортски достигнувања и успеси во иднина и Ве очекуваме во Охрид,напиша на својата Фејс страна градоначалникот Константин Георгиески