Работник се повредил при отстранување на стара...
петок, 21 јуни 2019
bandera1ep.jpgНа 20.06.2019 околу 13.15 часот во СВР Охрид било пријавено дека во село Требеништа, охридско, при отстранување на стара инсталација од столб за изградба на автопатот Кичево-Охрид, Ј.М.(34) од Битола се здобил со тешки телесни повреди. Тој бил пренесен и задржан во болницата "Св.Еразмо" во Охрид. Увид на местото извршила екипа од СВР Охрид.