Скопјанка била физички нападната на "Ванчо Николески"
понеделник, 17 јуни 2019
nasilnik1ww.jpgВчера  во 02 часот и 45 минути во полициската станица во Охрид, 25-годишна девојка од Скопје пријавила дека на улица „Ванчо Николески“ во Охрид била физички нападната и допирана по телото од непознато лице. СВР Охрид презема мерки за пронаоѓање на сторителот и за расчистување на случајот.