Радолиштанец во домот криел дрога
среда, 15 мај 2019

svrstruga2q.jpgПоради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“, надворешната канцеларија за криминалитички работи Струга поднесе кривична пријава против А.М.(33) од струшкото село Радолишта.

На 13.10.2018 година во село Радолишта полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана.