Сообраќајка кај Горенци, еден загинат
среда, 07 ноември 2018
policija12.jpgКај селото Горенци, на магистралниот пат Охрид-Кичево,околу 20 часот  се случи тешка сообраќајна несреќа во која едно лице  го загуби животот,соопшти портпаролот на СВР-Охрид Стефан Димоски.

Засега не е познат идентитетот на почнатиот,а на местото на сообраќајката полицијата врши увид.Подетални информации полицијата ќе соопшти во текот на утрешниот ден.