Стружанка го напуштила семејниот дом и украла пет ...
среда, 10 октомври 2018

svrstruga2q.jpgПоради постоење основи на сомнение за сторени казнени дела ,,запуштање и малтретирање на детеикражба“, надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против А.А. (29) од струшкото село Шум.

Пријавената, на 30-ти минатиот месец го напуштила сопругот, семејниот дом и трите малолетни деца. Ден предтоа, во куќата на нејзиниот свекор Ф.А. кој живее во соседното село Заграчани, таа извршила кражба на пет илјади евра и златни предмети.

Последни измени ( среда, 10 октомври 2018 )