Приведен разбојник од Косово
вторник, 13 март 2018

svroohrid2q.jpgВчера,во 11,20 часот во Полициската станица Охрид, поради основано сомнение дека е сторител на кривично дело “тешка кражба“ бил приведен С.К.(49) од Р.Косово. Тој бил задржан за понатамошна постапка.