Нашле лек за слепило? PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 24 јуни 2011
slepi9.jpgАмериканските научници ќе употребат нов метод за лелење на слепилото. Пронајдени се две жени, на кои со таа нова техника за лечење на слепило, ќе им се инјектираат милиони ембрионални матични клетки, за да се проба да се излечи макуларната дегенерација и наследните болести на очите.

Првите тестирања ќе се направат во САД, а доколку успеат да постигнат одлични резултати како што добиле кај животните, тогаш тоа би можело да биде почетокот на крајот на слепилото.

Др Роберт Ланза објаснил дека се работи за коктел на витамини и хемикалии, кои трансформираат матична клетка во здрава верзија на оштетените клетки во окото.
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

ЛИТИЈА ВО ЧЕСТ НА СВ. ВЕЛИКОМАЧЕНИК ГЕОРГИЈ - СТРУГА 2018

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive