Ејми направи скандал во Белград PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 19 јуни 2011
ejmi00.jpg
Британска пејачка Ејми Ванхаус синоќа ја започна својата европска турнеја со скандалозен настап во Белград.
Публиката на Калемегдан ја исвирка Ејми, која во текот на еден час и 11 минути практично не ни запеа.
Работата, сепак, ја “извадил“ американскиот музичар Моби, кој со сјајниот настап ја “дигнал“ белградската публика.

Долго очекуваниот концерт на Вајнхаус, на кој се собрал пола Белград, вклучувајќи го и градоначалникот, Драган Ѓилас, министерот за одбрана, Драган Шутанов, американската амбасадорка, Мери Ворлик и лидерот на ЛДП, Чедомир Јовановиќ, се одвивал во настојување на пејачката да остане на нозе и нешто да отпее, а настапот повремено го “ваделе“ момците од бендот. Многу посетители од ВИП ложата го напуштиле концертот уште на почетокот.

Контроверзната Ејми на почетокот ја поздравила Атина, а малку подоцна и публиката во Њујорк, иако било тешко да се разбере што зборува, а како што јавува “Танјуг“ тоа било се’ што правела, зборувала неповрзано и отпеала неколку стихови од своите хитови.

Ејми, околу полноќ, дефинитивно ја напуштила сцената, а била испратена со свиркање.
 
Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive