Влатко имаше прва проба на Евросонг PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 05 мај 2011

vlatkoilieski.jpgВчера по прошетката низ градот, Влатко ја имаше првата официјална проба во со танчарите во "Есприт" Арената. Веднаш по пробата, тој им се претстави на новинарите на прес конференција. "Есприт" Арената е мултифункционален стадион во Диселдорф, со капацитет од 54.600 посетители и можност за затворен покрив...

 

Градена од 2002 до 2004 година, и до сега била домаќин на неколку интернационални фудбалски натпревари.
"Евросонг" 2011 почнува на 10 мај со првото полуфинале. На 12 мај е второто полуфинале, а финалето е на 14 мај. Влатко Илиевски со "Русинка" која ќе ја испее на македонски јазик настапува 11 по ред на второто полуфинале. Триесет и девет земји се натпреваруваат за влез во финале. Во финалето директно се пласира големата четворка: Франција, Германија, Велика Британија и Шпанија. Од годинава, по 13 години пауза, на Евросонг се враќа Италија, која и се приклучува на четворката на 14 мај.

Последни измени ( среда, 29 јуни 2011 )
 
Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive