Спот за "Русинката" на Влатко PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 1
ЛошОдличен 
недела, 13 март 2011
vlatkoilieski.jpgСпотот за евровизиската "Русинка" се одвива во четири соби со врати, преку кои поп-пејачот Влатко Илиевски влегува и излегува од соба во соба.

Првата соба е неговиот дом, каде тој се буди од спиење и влегува во втората соба, која е кафеана, па потоа во третата, која е гаража и четвртата е улица. Собата е неговиот дом, кафеаната е неговото друштво, во гаражата е со бенд, каде вежба музика, а на улица е со танчерите и хармоникашот. "Вест" присуствуваше на еднодневното снимање на "Егзит Б" продукција, завчера во студиото на "Рокенрол".
"Убавината е во едноставноста. Спотот ќе биде готов во понеделник зашто мора да се однесе во Германија, каде ќе се одржи состанок на шефовите на делегациите. Снимен е на сите четири јазици и тоа македоснки, хрватски, руски и англиски јазик, ни изјави Кристијан Стефановски од "План Б" продукција.
Партнерка на Влатко во спотот е манекенката Елена Трајановска од Скопје, а во спотот учествуваат уште 20 статисти.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive