Брена по 15 години доаѓа во Скопје PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 05 март 2011
brena00.jpgНајголемата балканска фолк ѕвезда Лепа Брена ќе одржи концерт во Скопје, во салата "Борис Трајковски", на 16 април.

Брена во Скопје доаѓа по пауза од 15 години. На крајот на деведесетите таа одржа концерт на тогашниот Градски стадион. Во интервјуто за "Вест" кое излезе преклани во јули, фолк кралицата изјави дека и Скопје е неизбежен дел од нејзината повратничка турнеја. По осум годишната музичка пауза Брена во 2009 годинја го издаде 17-тиот албум "Влези слободно" (Уѓи слободно), и одржа концерт низ цела поранешна Југославија и во дијаспората. Во најава е и нејзина автобиографска книга и документарен филм.
" Кога ќе помислам на Скопје, помислувам на мирисот на липата. Мислам дека липата не мириса никаде така како што мириса во Скопје. Тоа е мојата асоцијација на градот во кој сум пеела многу пати. Однапред и се радувам на средбата со македонската публика, која ме следи и ме сака сите овие години, а имам информација дека мојот последен албум "Влези слободно" (Уѓи слободно) поминал многу забележително", изјави Брена во интервјуто за "Вест".

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive