Почина легендарната Џејн Расел PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 01 март 2011
dejsi.jpgСимболот на Холивуд од 40-те и 50-те години на минатиот век, легендарната американска актерка Џејн Расел, почина во својот дом во Санта Марија во Калифорнија на 89 години,

Расел се прославува во 1943 година со улогата во вестерн филмот „Надвор од законот“, главно истакнувајќи се со своите впечатливи гради. Една од нејзините најпознати улоги е во комедијата „Мажите повеќе сакаат русокоси“ во кој таа игра со секс симболот на следната генерација Мерилин Монро.
На 60-годишна возраст Расел повторно го привлече вниманието од телевизиските екрани со реклами за градници.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive