Електричен оргазам промовира албум во Скопје PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 15 декември 2010
elektricen.jpgКултниот српски рок бенд "Елекстрични оргазам" денеска гостува во Скопје. Повод е промоцијата на новиот албум "Тоа што го гледаш, тоа е " (То што видиш, то и јесте). Промоцијата ја организира "Баги комунакации",а ќе се одржи во ресторанот "Пелистер".
Фронтменот Гиле и останатите членови на бендот, освен албумот, ќе го промовираат и спотот за песната "Немаш никому ништо да дадеш" (Немаш ником ништа да даш). На цедето има седум песни, кои ги напишаа Срѓан Гојковиќ- Гиле, Љубомир Љукиќ и Бранислав Петровиќ. Ова е деветти студиски албум на белградскиот бендот кој е основан во 1981 година.
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive