Втор воен атлетски маратон во Охрид PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 07 септември 2009
ohrid8.jpgНа 8-ми Септември по повод Денот на независноста на Република Македонија во Охрид ќе се одржи Вториот воен атлетски маратон. Маратонот кој претставува дел од годишниот календар на активностите на Меѓународниот Совет на воените спортови (МСВС) се организира под мотото ,,Пријателството се негува низ спортот“ ќе се реализира во рамките на Охридскиот атлетски маратон кој секоја година традиционално се одржува во Охрид на овој ден, во организација на Атлетскиот Клуб од Охрид. Воениот атлетски маратон ќе има регионален карактер, така што покрај припадниците на АРМ се очекува учество да земат преку 30 натпреварувачи,  од армиите на Србија и Албанија. Денес, во 18.00 часот во Центарот за обука на вода на АРМ кај Билјанини извори, екипите кои учествуваат на воениот маратон ќе бидат построени каде е предвидено во присуство на Воениот оркестар, Заменикот на НГШ на АРМ генерал-мајор Насер Сејдини да им се обрати на натпреварувачите и свечено да го отвори маратонот.     Екипите кои учествуваат на Воениот маратон, заедно со останатите атлетичари од Република Македонија на 8 септември ќе трчаат на петеката во  должина од 31  километар од Свети Наум до Охрид, при што стартот е предвиден во 10.00 часот на Свети Наум, а целта на плоштадот во Охрид.          КАНЦЕЛАРИЈА ЗА ОДНОСИ СО ЈАВНОСТА
 
< Претходно
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive