Џеки во љубовна врска со братот на Џон Кенеди PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 08 јули 2009
dzeki.jpgЏеки Кенеди имала афера со Боби Кенеди, братот на нејзиниот сопруг, претседателот на САД, Џон Кенеди. Новата книга „Bobby and Jackie: A Love Story“ раскажува за приватниот живот на познатото американско семејство. Според книгата, вдовицата на Џон Кенеди, по смрттна на својот сопруг, имала жешка четиригодишна врска со деверот Боби.

Љубовната врска која била успешно сокриена од јавноста траела се до моментот кога Боби бил застрелан за време на претседателската кампања во 1968 година. Џеки, а не неговата сопруга Етел, била таа која решила братот на Џон Кенеди да биде исклучен од апаратите кои го одржувале во живот.
Етел, мајката на 11-те деца на Боби знаела за аферата, но се трудела да ја игнорира.
- Сите знаеја за аферата иако таа никогаш јавно не беше откриена. Тие двајца се однесуваа како вљубени тинејџери. Мислам дека Боби размислуваше да се разведе од Етел и да се ожени со Џеки, но нормално тоа не беше возможно, изјави Френк Рузвелт Џуниор, кој работеше во Белата Куќа во времето кога Џон Кенеди беше претседател.Џеки ноќите ги поминувала покрај болничкиот кревет на Боби, откако на 4 јули 1968 година беше застрелан од Ширхан Ширан, Калифорнија. Според пишувањето во книгата, Етел дозволила Џеки да биде покрај нејзиниот сопруг и воопшто не се бунела тоа што неговата љубовница го чува во болницата.
Џеки четири месеци по смртта на Боби се омажи со грчкиот бродски тајкун, Аристотел Оназис.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive