Почнува 48 Балкански фестивал PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 06 јули 2009

balkan5.jpgВечерва во Охрид,на "Долни Сарај" ќе  биде отворено 48 издание на Балканскиот фестивал на народни песни и игри,најстарата манифестација од ваков вид во градот.

Во 19,30 часот ќе започне фолклорно дефиле низ улиците на Охрид,а во 20,30 часот на "Долни Сарај"  фестивалот се очекува свечено да го отвори претседателот на Собранието на Македонија Трајко Велјановски,

Вечерва целовечерен концерт ќе има нашиот реномиран ансамбал "Танец".

На годинешниот фестивал учествуваат фолклорни ансамбли од Македонија.Бугарија,Полска,Турција, потоа од Хрватска,од Штрбце,Грција, Србија и од Нигерија.

Последни измени ( среда, 26 август 2009 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive