Проектот "Кич, да? (Сте или не?) во Охрид PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 1
ЛошОдличен 
вторник, 14 април 2009
ohr1.jpg Со отворање на изложбата „Британската колекција на Музејот на современата уметност“, денеска во 12 часот во Центарот за култура во Охрид, официјално ќе стартува лани започнатиот проект „Кич, да?! (Сте или не?)“, организиран од Дирекцијата за култура и уметност, по иницијатива на Министерството за култура. Изложбата на 28 април ќе биде отворена во Дебар, на 7 мај во Кичево, а освен „Британската колекција“, во галериите во Тетово, Битола, Куманово, Прилеп, Гостивар, Струмица, Штип, Велес и Кавадарци ќе бидат презентирани и уште четири изложби. Дел од македонската публика ќе ја види „Skin, Sensuality, Sex“ - фотографии печатени на кожа од Олгица Димитрова, „Моите кутии“, изложба на Славица Јанешлиева, дела од керамика на Филип Фидановски и стрипови на Александар Станковски. Изложбата „Skin, Sensuality, Sex“ ќе биде отворена во Уметничката галерија во Велес, на 22 април.
Последни измени ( вторник, 30 март 2010 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

 
 

 

 

 

  

   

OhridLive