Elton со iPod модели во добротворни цели PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 06 април 2009
elton_john.jpgМузичката суперѕвезда Elton John лансираше лимитирана едиција на iPod музички плеери во хуманитарни цели. Приходот од нивната продажба е наменет за неговата фондација за борба против хив/сидата која од своето основање во 1992 година има собрано над 100 милиони фунти. 61-годишната ѕвезда го надгледуваше процесот на производство на плеерите украсени со Swarovski кристали и со напредна ласерска технологија. Apple едицијата насловена “Starburst iPod” ќе се појави на пазарот во 1000 примероци, достапни во 9 различни бои, со неговите најголеми хитови, а по цена од 400 фунти. Неговиот потпис е втиснат ласерски на нивната заднина. Претставникот за печат на Elton John изјави дека ѕвездата ретко кога се согласува да промовира одредени производи, но дека потегот со плеерите совршено одговара на неговиот стил и нештата кои ги обожава. “Тие се екстравагантни и гламурозни, каков што е и Elton. А, сите знаат колку е посветен на неговата фондација намената за образование и грижа на луѓето кои живеат со хив/сидата.“
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive