Почина Томислав Кичеец,доајен на нашата адвокатура PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 24 февруари 2020
tomislav1ee.jpgВо Охрид вчера почина Томислав Кичеец,доајен на охридската и македонската адвокатура.Кичеец е роден во 1932 година,а Правениот факултет го завршил во Белград.

За време на својата богата кариера бил претседател на Окружниот суд во Струга,судија во Основниот суд во Охрид,а во 1967 година ја отворил адвокатската канцеларија во својот роден град.

Адвокатсктите искуства ги пренесе на својот син Игор  Кичеец,познат охридски адвокат.

Адвокат Томислав Кичеец ќе биде погребан утре на Градските гробишта во Охрид.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive