Многу мртви во фабрика за училишни торби во Индија PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 08 декември 2019
ucilini1w.jpgДесетици луѓе загинаа во пожарот во фабрика за торби во главниот град на Индија, Њу Делхи.

Пожарот во четирикатната зграда во стара, густо населена населба во градот избувнал во утрински часови, во моментите кога во неа спиеле повеќе од 100 работници. Над 60 луѓе биле евакуирани, а потврдено е дека има најмалку 43 мртви.

Индискиот премиер Нарендра Мори го опиша пожарот како ужасен.

Пожарникарите ја примиле првата дојава за пожарот после пет часот наутро по локално време. Тој почнал во долниот дел од зградата и бргу се проширил кон третиот кат, каде што спиеле работниците.

Засега не е познато што го предизвикало пожарот во фабриката во која главно се произведуваат училишни торби.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive