ОУ "Ванчо Николески" дел од програмата ЕРАЗМУС PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 19 ноември 2019
erazmus1q.jpgОсновното училиште “Ванчо Николески“ од с.Лескоец, е вклучено во две годишната програма на ЕРАЗМУС – “Стратешки партнерства за училишна размена“, со училишта од Полска, Турција, Грција, Италија и Португалија.

Денес претседателката на Советот на Општина Охрид, Живка Ангелоска, ги прими претставниците од Измир – Турција, Сасари – Италија, Ксанти – Грција и Гдањск – Полска, кои се во посета на ОУ “Ванчо Николески“

– Образованието е предуслов за упешно општество, а размената на искуства и методи на работа, се од непроценлива важност. Различните култури и традиции се богатство кои ги обединува луѓето – истакна на средбата Ангелоска.

Учениците и наставниците ќе работата на спроведување на заедничкиот проект “Бришење бариери преку споделувања богатства“. Главната цел на проектот е да се ангажираат учениците да соработуваат со своите врсници од различни земји и култури и зачувување на единствениот европски културен простор.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive