"Марвел" и "Војната на ѕвездите" се спојуваат во... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 17 ноември 2019
marvel1q.jpg„Дизни“  го лансира својот стриминг сервис „Дизни плус“, сметајќи дека ќе привлече милиони претплатници со мешавина од филмови на „Марвел“ и „Војна на ѕвездите“, класични анимирани филмови и нови серии.

Во понудата на „Дизни плус“ ќе бидат содржини на „Дизни“, „Пиксар“, „Марвел“ и на „Нешнал џиографик“, а во подготовка се неколку серии поврзани со универзумот на „Марвел“ и „Војна на ѕвездите“.

„Со интензивното рекламирање, ниската цена на претплатата и со богатата колекција на постари филмови и серии, ‘Дизни плус‘ би требало да има одличен старт“, предвидува аналитичарот Џефри Влодарчак.

„Дизни плус“ во прв момент ќе биде достапен во САД, Канада и Холандија, за месечна цена од 6,99 долари, односно 69,99 долари годишно.

Последни измени ( недела, 17 ноември 2019 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive