Французинот Ибер загина во трката во Формула 2 PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 31 август 2019
iber1q.jpgФранцускиот возач Антоан Ибер загина на денешната трка за Големата награда на Белгија, што се возеше во рамките на Формула 2, објави Меѓународната автомобилистичка федерација.

Дваесет и двегодишниот Ибер почина откако неговиот болид беше удрен од возилото на Хуан Мануел Кореја при брзина од 170 километри на час. Ибер беше превезен во болница во Лиеж, каде што им подлегнал на тешките повреди. Состојбата на Кореја е стабилна.

Трката беше прекината по несреќата и по неколку минути целосно откажана, кога стана јасно дека последиците се многу сериозни.

Ибер, кој возеше за тимот на БВТ Арден, беше осми во првенството, откако претходно победи на трките во Монако и Франција.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive