Најмалку петмина мртви од невремето на Халкидики PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 11 јули 2019
halkidiki1q.jpgНајмалку петмина загинале за време на големото невреме што синоќа го зафати грчкиот полуостров Халкидики, објави весникот „Катимерини“ во своето интернет издание, повикувајќи се на локални медиуми.

Полицијата ја потврдила смртта на една жена од Романија во местото Неа Плагиа, кога врз неа паднал покрив од таверна, додека нејзината мајка и сестра биле поврдени. Во Созопол, маж и жена, чиј идентитет уште не е утврден загинале кога врз нив се превртела камп приколка. Во хотел во Неа Потидеа дрво паднало врз татко и двегодишен син.

Локалните власти и противпожарни екипи интервенирале на десетина места на двата крака на полуостровот, Касандра и Ситонија. Се трага и по неколкумина пријавени за исчезнати, меѓу кои имало и рибари.

Поради невремето, повеќе области од Халкидики останале без струја, а било отежното и движењето по патиштата поради паднатите дрва.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive