Кличко и семејството спасени од запалена јахта PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 25 јуни 2019
klickospasen1q.jpgПоранешниот светски првак во тешка категорија Владимир Кличко и неговото семејство биле спасени од шпанската крајбрежна стража откако се запалила нивната изнајмена јахта.

Кличко, кој ја заврши кариерата по поразот од Ентони Џошуа во април 2017, откри дека инцидентот се случил додека патувале од Ибица за Мајорка.

„Нашето патување со брод заврши со пожар, при што моите семејство и пријатели беа евакуирани од крајбрежната стража и пожарникарски спасувачки тим“, напиша Кличко на Твитер.

Тој подоцна изјави дека никој не бил повреден.

„Сите сме добро. Беше три наутро и бевме седум морски милји од брегот кога наеднаш видовме дека бродот гори. Требаше време ситуацијата да се стави под контрола, но за среќа, добивме помош од спасувачки тимови од Мајорка“, додаде Украинецот, кој размислува да се врати во ринг.

Шпанските власти кажаа дека пожарот избувнал во пределот на моторот.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive