Мик Џегер се врати на сцена два месеца по операцијата.. PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 22 јуни 2019
mik1ww.jpgМик Џегер повторно скокаше и танцуваше на сцена на својот прв концерт по операцијата на срцето во април, откако „Ролинг стоунс“ ја почна својата одложена северноамериканска турнеја.

Британските рок ветерани ја продолжија турнејата „Без филтер“ пред повеќе од 60.000 фанови на стадионот „Солдир филд“ во Чикаго, откако таа беше одложена поради случајно откриените здравствени проблеми на 75-годишниот Џегер. Иако самата група никогаш не го потврди тоа, американски медиуми објавија дека Џегер бил подложен на операција на срцев залисток во Њујорк во април и набргу потоа, тој на Твитер објави кратко видео како танцува во студио, уверувајќи ги фановите дека е добро.

„Ролинг стоунс“ ја почна турнејата „Без филтер“ во Европа во септември 2017 и таа лани донесе приход од 116 милиони долари. Турнејата во САД ќе опфати 17 датуми, завршувајќи во Мајами на 31 август.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive