Охридските акцијаши одат во "Стрежево" на... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 21 јуни 2019
breg22.jpgНа 22. 06. 2019 година (сабота) 25 млади од Акцијашкиот клуб "Брег на младоста" ќе се упатат на одбележување на 40 години од младинската работна акција "Стрежево" - Битола и ќе одадат почит на сите илјадници акцијаши кои несебично се вградија во изградбата на овој капитален објект - хидрооперативен систем "Стрежево".
Благодарност до градоначалникот на Општина Дебарца што ни обезбеди превоз и чесно ни го врачи знамето на бригадата која во 1980 година учествуваше во изградбата а ние почесно ќе ја вратиме.
Акцијашкиот клуб "Брег на младоста" - Охрид интензивно се подготвува за учество на младинската работна акција "Рибаричи 2019" - Нови Пазар, Р. Србија каде со 25 свои членови од 14- 31 јули заедно со уште 200 млади од Триглав до Гевгелија ќе работаме и ќе се дружиме.
Нови Пазар е град на добри домаќини и еснаф луѓе и сите живеат оваа акција да успее.
Им благодариме на организаторите што го прифатија нашиот принцип во бригадата да има 20 млади и 5 ветерани, впрочем ние како акцијашки клуб сме пионери во возобновувањето на акцијаштвото на бившите Ју простори.

Последни измени ( петок, 21 јуни 2019 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive