Уапсен Мишел Платини PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 18 јуни 2019
platini8.jpgПоранешниот претседател на УЕФА, француската фудбалска легенда Мишел Платини, е уапсен под сомнение за корупција, објавија француските медиуми.

63-годишникот е уапсен како дел од истрагата за доделувањето на организацијата на Светското првенство во Катар во 2022 година, според весникот „Ле Монд“.

Платини сѐ уште ја отслужува четиригодишната суспензија од фудбалот, откако се дозна дека примил нелегална исплата од поранешниот претседател на ФИФА Сеп Блатер. Катар контроверзно беше избран за домаќин на СП 2022 пред една деценија.

Последни измени ( вторник, 18 јуни 2019 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive