Хеликоптер се урна на покрив на облакодер во Њујорк PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 10 јуни 2019
oblakoder1q.jpgЕдно лице загина во уривањето на хеликоптер на покривот од зграда на Менхетн, објавија противпожарните власти на Њујорк. Тие додаваат дека во леталото немало други патници.

Градоначалникот на Њујорк, Ендрју Куомо, изјави дека хеликоптерот се урнал на врвот од 54-катница, која притоа се затресла, но пожарот бргу бил ставен под контрола. Кулата се наоѓа во близина на центарот Рокфелер и Тајмс сквер.

„Нема информации дека некој друг е повреден во зградата“, изјави Куомо.

Снимките од местото на несреќата покажуваат дека ниту самата зграда не претрпила оштетувања од експлозијата.

Инцидентот се случил околу 14 часот по локално време, во услови кога имало дожд и магла во Њујорк. Првичните извештаи кажуваат дека хеликоптерот се урнал кога сакал принудно да слета.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive