Во Охрид се појави прво електрично возило PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 22 мај 2019
elektricno1aa.jpgЈавното претпријатие „Охридски комуналец“ прво во Охрид донесе електрично возило, кое ќе собира отпад од места непристапни за големите камиони. За комуналците беше вистинско мачење чистењето на тесните улички во стариот дел на градот.

„Ова возило го набавивме од сопствени средства. Засега немаме намера да набавуваме други. Прво да видиме како ќе функционира, иако досегашното искуство покажува дека направивме вистински потег. Тоа ќе собира ситен отпад и ќе ги празни корпите во чаршијата и во пешачките зони во централното градско подрачје”, ни изјави директорот на „Охридски комуналец” Љупчо Грданоски.

Ова е прво електрично возило кое се појавило на охридските улици.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive