Пропаднаа рестораните на славниот Џејми Оливер PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 21 мај 2019
djejmi1ww.jpgПрославениот готвач Џејми Оливер изјави дека е тажен што неговиот синџир ресторани прогласи стечај, поради што околу 1.300 луѓе би можеле да останат без работа.

Вкупно 25 ресторани се погодени од оваа мерка, од кои 23 спаѓаат во групата италијански ресторани на Оливер.

„Свесен сум колку е ова тешко за сите кои се погодени. Сакам да им се заблагодарам на сите наши муштерии кои уживаа со нас и нè поддржуваа во изминатата деценија. Ми беше вистинско задоволство да ве служам“, изјави Оливер.

Тој се прослави со серија книги и ТВ-емисии за готвење, откако првпат се појави на британска телевизија пред 20 години. Оливер исто така водеше кампањаи за здрава исхрана, особено во училиштата. Неговите бизниси се соочија со големи проблеми во последните години, што резултираше со затворање на некои од рестораните.

Последни измени ( вторник, 21 мај 2019 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive