СВР-Охрид за сообраќајката кај Кичево PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 21 мај 2019
svrohrid2q.jpgНа 20.05.2019 година во 13.55 часот, на магистралниот пат Кичево –Охрид, во близина на кракот за кичевското село Добреноец, се случи  сообраќајна незгода помеѓу патничките автомобили „Сузуки Марути“ со кичевски регистарски ознаки, управувано од Ј.С. (58) од селото Лавчани и возило „Волксфаген Пасат“ со кичевски ознаки, управувано од С.С. (30) од Кичево.

Во незгодата, Ј.С. (58) возач на автомобилот „Сузуки“ им подлегнал на повредите, додека С.С. (30) возач и С.С. (51) сопатник во возилото „Пасат“, се здобиле со телесни повреди.

Сударот е случен помеѓу предните делови на двете возила пришто, автомобилот „Сузуки“ кој се движел во правец Охрид-Кичево,  се превртел на кровот.

На местото на сообраќајната незгода увид извршија Јавен обвинител и полициски екипи.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive