Да и' помогнеме на малата Мила да замине на операција .. PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 19 мај 2019
на 3-ти јуни, 2019 (понеделник) со почеток во 21 часот, на плажата "Куба " ќе се одржи голем хуманитарен концерт за нашата Мила Димоска од Охрид.
На концертот ќе настапуваат следниве изведувачи:
Ѓоко Танески,
Дамјан Пејчиновски,
Петар Марковски,
Јова Куцин и
The Backdoor Band.
mila1we.jpgМила Димоска од Охрид има 2 години и боледува од дистрофија (оштетување на мозокот).
По две успешни операции во Кина потребна е и трета операција што е можно поскоро за нејзиниот напредок да продолжи.
Бидејќи интервенцијата е скапа, а треба да се реализира во што поскоро време, Ве замолуваме за помош сега кога тоа ни е најпотребно.
Да и овозможиме на Мила со ваша помош среќно и безгрижно детство.

Семејството на Мила Ви се заблагодарува за Вашата помош и поддршка!

ДОНАЦИСКА СМЕТКА
МИЛА ДИМОСКА
530500021204351
ОХРИДСКА БАНКА АД – ОХРИД
ЕМБГ:  2112016455202

 ЗА ДОНАЦИИ ОД СТРАНСТВО

 MILA DIMOSKA
Str. Bogomilska 53, 6000 Ohrid, Macedonia
OHRIDSKA BANKA A.D - SKOPJE
IBAN CODE: MK07530280005506949
SWIFT: OHRIDMK22
ТЕЛЕФОНСКИ БРОЕВИ ЗА ДОНАЦИЈА
 VIP - 143 123      TMOBILE - 070 143 143

За секакви дополнителни информации ве молиме обратете се на следен телефон: 072 710410 (Наташа), или напишете порака на оваа официјална маил адреса.

Последни измени ( среда, 22 мај 2019 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive