Шварценегер нападнат во Јужна Африка,напаѓачот беше... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 19 мај 2019
svarci1ww.jpgАрнолд Шварценегер им порача на своите фанови дека е добро откако физички беше нападнат на еден настан во Јужна Африка.

Седумдесет и едногодишниот актер и поранешен гувернер на Калифорнија разговараше со фановите за време на спортската манифестација „Арнолд класик Африка“, кога со летечки удар со нога беше удрен во грбот.

„Нема за што да се грижите. Помислив дека само некој ме бутнал во гужвата, што често се случува. Сфатив дека ме удриле дури откако го видов видеото како и повеќето од вас. Мило ми е што некој идиот не го прекина мојот Снепчет“, напиша Шварценегер на Твитер.

Тој не беше соборен на земја од ударот, а напаѓачот брзо беше совладан и отстранет од обезбедувањето.

„Направете ми услуга: место да споделувате видео од некој што сакал да се направи славен, погледнете некои од младите спортисти од ‘Арнолд класик Африка‘“, додаде Шварценегер.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive