"Бисера" објви конкурс за најубаво уреден двор и... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 17 мај 2019
dvor1w.jpgПо повод Денот на Екологијата 05 Јуни, Женскиот Центар "Бисера"- Охрид објавува конкурс за избор на најубаво уреден двор и станбена површина.

Конкурсот се објавува со цел да се поттикнат граѓаните да учествуваати дадат свој придонес за почист и поубав град, во пресрет на
туристичката сезона.

Конкурсот ќе трае од 20 мај до 03.јуни .2019 год.

Сите заинтересирани граѓани своето учество да го пријават на тел. 077/911-012,лице за контакт Наумка Пенезиќ.

Последни измени ( петок, 17 мај 2019 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive