Шанса за образование на македонски новинари во... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 15 мај 2019

germanska1we.jpgСаксонската фондација за медиумско образование распишува конкурс за учество во семинар за новинари од средна и источна Европа, кој ќе се одржи од 16 до 27 септември 2019 година во Лајпциг.

Сите новинари, кои не се постари од 40 години и кои располагаат со добро познавање на германскиот јазик имаат можност да аплицираат до 2 август 2019 година.

Поопширни информации може да се најдат на www.ssm-seminar.de. 

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive