Паднаа Фејсбук,Инстаграм,Вотсап PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 14 април 2019
inst1q.jpgМилиони корисници денес не можеа да им пристапат на социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм, како и на апликацијата Вотсап, сите во сопственост на компанијата „Фејсбук“, во вториот голем пад во рок од еден месец.

“Даундетектор“, интернет страница која ја следи достапноста на Фејсбук, објави дека станува збор за глобален проблем, бидејќи пријави се пристигнати не само од цела Европа, туку и од Америка и Азија.

Фејсбук и Инстаграм воопшто не можат да се отворат, додека пораките на Вотсап ниту се примаат, ниту се испраќаат. Не работи ни месинџер.

Пред само еден месец, „Фејсбук“ се соочи со најголемиот прекин во работата на своите мрежи досега, но тврдеше дека не станува збор за хакерски напад.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive