Голем пожар на планината Јабланица,загрозен... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 31 март 2019
jablanica100k.jpgПред неколку часа на планината Јабланица избувна голем пожар. Зафатена е голема површина шума. Огнот се појавил меѓу селата Октиси и Долна Белица, Струшко,пишува најчитаниот македонски сајт Сакам да кажам

„Голем пожар избувна помеѓу селата Октиси и Долна Белица. Зафатен е шумскиот појас на планината Јабланица. Tеренот не е пристапен за противпожарните возила“, ни изјави портпаролот на СВР-Охрид Стефан Димоски.

Од Центарот за управување со кризи велат дека на местото се упатени противпожарни екипи.

Според првичните неофицијални информации, загрозен е и познатиот археолошки локалитет Вајтос. Очевидици кажуваат дека чадот може да се забележи дури и од Струга.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive