Отежнат сообраќај на неколку охридски улици PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 21 февруари 2019
ohrid3w.jpgОпштина Охрид ги известува граѓаните на Општина Охрид и сите возачи на мотрни возила дека на дел од атмосферската канализациoна мрежа на крстосницата помеѓу улиците “7-ми Ноември“ и “Егејска“ во Охрид, настанат е дефект. Од тие причини ЈП “Нискоградба“ од Охрид согласно изготвениот план за работа во период од 22.02.2019 година до 24.02.2019 ќе врши санација на истата. Во тој период сообраќајот на тој дел од крстосницата и на двете улици кои ја формираат истата ќе се одвива во отежнати услови.

Воедно Ве известуваме дека поради отежнатите околности за работа на ден 24.02.2019 година ќе се врши прекоп на улицата “7-ми Ноември“ од крајниот десен раб  на коловозот гледано према Старата бензинска пумпа па се до крстосницата на делот каде улицата “Егејска“ се вклучува на улица “7-ми Ноември“, па поради тоа целосно ќе е запрен сообраќајот на дел од “7-ми Ноември“ од пресекот со улица “Васил Главинов“    до пресекот со улица “Марко Нестороски“ (крст џамија), како и по цела должина на улица “Егејска“.

Од страна на ЈП “Нискоградба“ Охрид на крстосницата помеѓу улиците “Егејска“ и “Железничка“ ке се постави сообраќајна сигнализација за забрана за сообраќај , а исто таква сигнализација ќе се постави и на улица“7-ми Ноември“ на пресекот со улица “Васил Главинов“ и на пресекот на оваа улица со улица “Марко Нестороски“ (крст џамија).

Се молат граѓаните на Општина Охрид и возачите на моторни возила,  во горе наведениот период  да не сообраќајот по наведените улици и на наведената крстосница , да се движат по алтернативна улична мрежа, заради навремено извршување на работите.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive