Десетмина млади фудбалери во Бразил загинаа во пожар PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 08 февруари 2019
desetmina1we.jpgДесет луѓе загинаа во пожарот што го зафати тренинг-центарот на младинскиот тим на Фламенго, еден од најуспешните бразилски фудбалски клубови

Локалните медиуми објавија дека сите загинати се фудбалери, а уште три лица се повредени. Засега не е познато што го предизвикало пожарот во тренинг-центарот во Нињо де Урубу во Рио де Жанеиро.

Досега не е идентификувана ниту една жртва, но познато е дека заедничките простории што изгореле биле користени од играчите на возраст од 14 до 17 години.

Фламенго важи за еден од најголемите бразилски фудбалски клубови, кој пет пати беше шампион на Бразил и еднаш на Јужна Америка. Од неговите редови произлегле светски шампиони како Бебето, Роналдињо и Ромарио.

Изгорениот центар лани бил проширен во инвестиција вредна 6,2 милиони долари.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive