Стружанец фатен со нелегално оружје PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 12 јануари 2019
pistol1qq.jpgНа 11 јануари оваа година, во 17 часот и 30 минути, при извршен личен преглед кај У.В.(22) од струшкото село Поум, пронајдено е огнено оружје пиштол марка „Црвена Застава“   калибар 9 милиметри и рамка со девет куршуми, кои нелегално ги поседувал.
Прегледот е извршен во кафетерија во селото Делогожда каде е забележан а потоа, веднаш е приведен во полициската станица во Струга.
По консултација со Јавен обвинител и судија на претходна постапка, У.В. е лишен од слобода. Против него, по целосно документирање на настанот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Последни измени ( сабота, 12 јануари 2019 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive