"Нискоградба" ќе го санира градското пристаниште PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 08 јануари 2019
dopoln1q.jpgСиноќешниот студ, кога беа измерени -13 Целзиусови степени, дополнително ги сронија камењата на градското пристаниште во Охрид. Еден негов дел е веќе разурнат, и тоа на самиот влез на паркиралиштето за бродовите од охридската бела флота,пишува најчитаниот македонски сајт Сакам да кажам.

„Деновиве, екипи на ‘Нискоградба‘ извадија камења од пристапниот дел на пристаништето, за да извршат нивелација на овој дел од брегот. Целиот зафат наскоро ќе биде зваршен”, ни изјави капетанот на Капетанијата на македонските езера Горан Устијановски.

Тој додаде дека овие оштетувања не ја нарушуваат стабилноста на градското пристаниште. Според него, за санација на откорнатите камења потребни се минимални средства и за тоа веќе биле информирани надлежните општински органи. Најавена е брза поправка на оштетувањата. Најголемите оштетувања на градското пристаниште настанаа во невремето во март минатата година.

Охрид синоќа ја доживеа една од најстудените ноќи во изминатава деценија, а -13 степени одамна не се измерени во градот.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive