Добитници на наградите за поетска творба по повод... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 05 декември 2018
kliment201k.jpgНа ученичкиот литературен конкурс за најдобра поетска творба, распишан по повод 8-ми Декември – „ Св Климент Охридски“- Патрон на градот, жири комисијата  составена од професорите  Славе Ѓорѓо Димоски, Лилјана Ставреска и Ирена Бачиќ, ги соопшти добитниците на наградите.

За прва категорија,  за ученици од одделенска настава (од прво до петто одделение) , наградата ја добива творбата со шифра „ Елза“, за учениците од предметна настава ( од шесто до деветто одд.) наградата ја добива творбата со шифра „ 2602“ и  третата категорија за ученици во средно образование (од прва до четврта година), наградата ја добива творбата со  шифра „ Торжество“.

Добитниците на наградите најдоцна до 06.12. 2018 г (четврток) за да го докажат авторството, со четвртиот примерок треба да се пријават во Општина Охрид во Одделението за култура.

Наградите ќе бидат врачени на свеченоста што ќе се одржи на градскиот плоштад „ Св. Климент Охридски“ на 08.12.2018 година ( сабота ) , со почеток во 11 часот.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive